Pomáháme učitelům lépe využívat technologie ve výuce i v další práci.
Podporujeme vzájemné učení se, spolupráci, sdílení zkušeností, nápadů, inspirací.
Vytváříme síť GEG skupin, které pořádají vzdělávací a komunitní AKCE pro učitele z okolí nebo online.

pondělí 3. října 2016

GEG akce v říjnu 2016 - AKTUALIZOVÁNO!

Přinášíme výhled na říjnové akce Google EDU Group ČR.

Detailní informace zveřejňujeme na našem blogu, na Google+, na Facebooku nebo na Twitteru.

Úterý 4. 10. 2016, 13:00
GEG My jsme Ludgeřovice
Přijďte se seznámit s tabletem Apple iPad a jeho všestranným využitím ve výuce. Ukážeme si například jak s iPadem jednoduše prezentovat, vytvářet výuková videa, vytvářet online dokumenty a prezentace a následně si je sdílet s pomocí Google Apps. Dále vás seznámíme s Top 10 aplikacemi do výuky.

Úterý 4. 10. 2016, 14:30
GEG FM
Geogebra umožňuje modelování, výpočty, ale i interaktivitu. Můžete ji použít v hodině pro odvozování, vysvětlování, opakování, ale i doma pro procvičování, upevňování.
Geogebra sama o sobě je multiplatformní nástroj, ale když na to přijde, k spuštění vám postačí i webový prohlížeč. Geogebra se stále více přesouvá na web do cloudu - má své cloudové prostředí pro sdílení materiálů, ale není problém ji použít i s Diskem Google.

Středa 5. 10. 2016, 18:00
GEG Božena
Srdečně vás zveme na první setkání ve školním roce 2016/2017, které se uskuteční v příjemném prostředí hospůdky Minipivovar Labuť v Litoměřicích. Na programu bude plánování akcí pro tento rok a dále volná diskuze. Pojďte s námi na pivo!

Úterý 11. 10. 2016, 13:00
GEG My jsme Ludgeřovice
Používáte ve své výuce na tabletech různé aplikace? Přemýšlíte jak jednotlivé výstupy zachovat?
Vytvořte svým žákům jejich vlastní digitální portfolio. V jednoduchém a přehledném prostředí
nabízí tuto možnost aplikace Seesaw, ve které lze ukládat různé druhy interaktivního materiálu. Ukážeme si nejen jak digitální portfolio vytvořit, zapsat žáky, ale i spravovat obsah a dál jej sdílet s pomocí Google Apps..

Úterý 18. 10. 2016, 14:00
GEG Plzeň + 10. ZŠ Plzeň
Ozobot – malý, ale šikovný
Ozobot je interaktivní robotická hračka vhodná pro děti od 8 let, která rozvíjí kreativitu, logiku, učí základy programování a robotiky. Vyzkoušíte si rychlé a snadné programování prostřednictvím "ozokódů" nebo intuitivního editoru OzoBlockly. Přijďte se podívat, co Ozobot umí, prohnat ho pomocí ozokódů a popřemýšlet o tom, jak se dá využít ve výuce.
Akci pořádáme v rámci CodeWeek.

Středa 19. 10. 2016, 15:30
GEG Ostrava
Google aplikace ve vzdělávání | Seznamte se s GUG.cz | YouTube a virální marketing
První akce nové skupiny! Představíme principy fungování Google komunit a proč je skvělé se přidat. Ukážeme, jak využít Google aplikace, aneb účet od Google to není jen e-mail. A podíváme se i na YouTube a virální marketing.

Čtvrtek 20. 9. 2016, 11:00
GEG Brno
Scratch je vizuální programovací jazyk, báječně využitelný ve škole.
Děti dětem, nebo spíše žáci žákům ... i tak by se dala nazvat naše další akce.
Sejdeme se netradičně již dopoledne 20. 10. 2016 během výuky na ZŠ Dambořice, kam zavítají vybraní žáci ze ZŠ Židlochovice, aby místní šesťáky a sedmáky učili základům práce ve Scratchi. 
Akci pořádáme v rámci CodeWeek.

Čtvrtek 20. 9. 2016, 15:00
GEG Brno
Čeština bez papíru
Jak používat žákovské mobily ve vyučování? Používat je vůbec? Jak je propojit s technikou ve třídě?
Na tyto a další otázky odpoví akce, o kterou nás požádala ZŠ Bednářova v Brně. Základní krůčky s technikou si ukážeme na práci v českém jazyku, diskutovat ale budeme i o jiných vyučovacích předmětech. Na různých aplikacích porovnáme systémy Android a iOS a propojíme naše zařízení s projektorem. Chcete přijít? Stačí kontaktovat organizátory ze školy!

Sobota 22. 10. 2016, 9:00
GEG Novojičínsko
IT dopoledne pro všechny od 9 do 99 let
Již druhý ročník úspěšné akce! Letos máme pro vás opět připravenu pestrou nabídku workshopů, které povedou lektoři z Tieto, VŠB, Google User Group, Mendelovy SŠ a Gymnázia Nový Jičín. Těšit se můžete na 3D tisk, programování robotů či počítačových her, virtuální realitu, zajímavé aplikace pro chytré telefony a další témata.
Akci pořádáme v rámci CodeWeek.
Žádné komentáře:

Okomentovat