“Informatické myšlení” v dějáku,
jinde a všude
Akce se uskuteční ve středu 20. 4. 2016 ve 14:30 na Gymnáziu Hladnov.
Akce je zdarma, občerstvení zajištěno!
Registrační formulář naleznete zde.
Registrací nám pomůžete připravit akci na míru pro všechny! Děkujeme!
Akce je zdarma, občerstvení zajištěno!
Registrační formulář naleznete zde.
Registrací nám pomůžete připravit akci na míru pro všechny! Děkujeme!
Lektor Martin Vonášek:
Informatické myšlení je hezké sousloví, ale horší je to s jeho realizací v praxi.
Pokusím se ukázat, jakým způsobem pracujeme během výuky dějepisu a mediální výchovy, jaké používáme nástroje, jaké si klademe otázky a jakým způsobem řešíme problémová témata.
Nepůjde o kuchařku, manuál, nebo návod od A do Z, ale o diskuzní příspěvek, protože se stále vracím k počátkům a stále nevím jak na to.
Prezentované ICT nástroje a stejně tak jednotlivé metody lze aplikovat při jakékoliv výuce, jakéhokoliv předmětu a v jakémkoliv procesu učení se...
V rámci setkání se zaměřím na praktické ukázky různých nástrojů, které lze efektivně využít k řešení různých komplexních problémů (např. jak, kde a kdy nejlépe spolupracovat online a nebo proč některé státy mohly zůstat během světových válek neutrální) - nearpod, thinglink, google drive, edmodo, verso, mindmap, whiteboard, socrative, trello a spoustu dalšího.
Humanitní předměty jsou ve své podstatě analytické a tak se určitě musíme podívat na zdroje analyzovaných materiálů - maps as history, dafilms, flow of history, karikatury, knihy online/offline, texty online/offline, audia a filmy online/offline. Abychom se drželi předmětové multiplatformity tak se zaměříme také na počítačové hry, online systémy a život “out of box”.
Převzato z blogu GEG FM.
Žádné komentáře:
Okomentovat