Pomáháme učitelům lépe využívat technologie ve výuce i v další práci.
Podporujeme vzájemné učení se, spolupráci, sdílení zkušeností, nápadů, inspirací.
Vytváříme síť GEG skupin, které pořádají vzdělávací a komunitní AKCE pro učitele z okolí nebo online.

čtvrtek 7. ledna 2016

GEG Novojičínsko: 21. 1. 2016 14:00 - Be SMART ;)

Nauč se googlit jako mistr a udělej ze svého telefonu doopravdy SMARTphone :)

Nový rok, nové akce, nové technologie :) A hned první akce v roce 2016 je nová. Nová proto, že je zaměřena (nejen) na studenty, nová proto, že budete mít prostor představit své oblíbené appky nebo sajty ostatním.

Akci jsme dali dost domýšlivé jméno "Be SMART". A v čem konkrétně? Naučíte se dokonale hledat na netu (Protože život je hledání ;)). A nachytříte svůj telefon tolika věcmi, že se z něj stane vážně smartphone. A nakonec se můžete pochlubit sami, v čem jste "smart", a mít radost, že jsou díky vám chytřejší i ostatní...

Název akce: Be SMART ;)
Lektoři: Radovan Jansa, Petr Caloň a vy všichni

Termín: čtvrtek 21. 1. 2016 od 14.00
Kde: Masarykovo gymnázium Příbor, učebna 51

Akce je zdarma, občerstvení zajištěno.

Odkaz na registraci naleznete ZDE.


Program a anotace:

Vygoogli to (Petr)
Celý život něco hledáme: štěstí, peníze, lásku, lásku za peníze a nebo pouze “The meaning of life”, tak jak nám jej ukázál Monthy Python. Co však hledáme nejčastěji? Každý den hledáme informace.
Na lusknutí prstu dnes nalezneme jaké bude zítra počasí, jaké počasí je v Ulámbátaru, s kým chodí Justin Bieber, jaký bonmot včera řekl pan prezident, s kým opět prohrál Baník Ostrava a nebo kde stále vězí můj balík, který jsem si poctivě objednal bez daně z Číny.
V dnešní době to máme mnohem jednodušší. Už nemusíme celé dny vysedávat v knihovně či hodiny trávit v posluchárně na univerzitě a dožadovat se odpovědí na naše otázky. Internet nám v mnohém ušetřil čas a energii. Umíme však tento nástroj plně a efektivně využívat? Pokud je dnes život také o hledání, měli bychom být v této disciplníně opravdoví mistři. Na mém workshopu se proto dozvíte rady, tipy a novinky ze světa (nejen) googlení.

Je tvůj smartphone doopravdy SMART? (Radek)
Možná ti Ježíšek přihrál na vánoce nový smartphone s LTE, NFC, USB-C… prostě se zkratkami, které z telefonu dělají špičkový stroj. Ale je díky tomu tvůj telefon doopravdy “smart”? Na workshopu z tvého (Android) telefonu uděláme vážně SMART kousek :)
Příště až vejdeš do školy, tak se ti telefon hodí do “silent” modu, připojí se na školní WiFi a nebude chtít po tobě heslo obrazovky - to vše se stane zcela automaticky, prostě ví kde jsi a podle toho se sám nastaví. A až budovu opustíš (klidně i dříve než obvykle ;), hodí se zpátky do “normálního” režimu. Tenhle příběh je jen pro představu, co tvůj telefon dokáže. Vše ostatní se dozvíš na akci :)

Tvé appky | Tvé sajty | Tvé skilly (vy všichni)
Tahle část je jen na vás. Mrkněte na sli.do, přihlaste se event kódem 1686 a v části "Ask" napište, co budete chtít prezentovat, prostě s čím se pochlubíte vy. Tím to dáte vědět ostatním. Nám to hoďte mailem, ať se můžeme domluvit na podrobnostech :)

A na závěr jednu důležitou informaci - akce je public, není pouze pro studenty :) Učíme se přece celý život, tak jsme všichni taky tak trochu studenty ;) A proto věk nehraje vůbec žádnou roli...

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat:
Petr Caloň, [email protected],
Radovan Jansa, [email protected], 721 862 345

Převzato z blogu GEG Novojičínsko

Žádné komentáře:

Okomentovat