Pomáháme učitelům lépe využívat technologie ve výuce i v další práci.
Podporujeme vzájemné učení se, spolupráci, sdílení zkušeností, nápadů, inspirací.
Vytváříme síť GEG skupin, které pořádají vzdělávací a komunitní AKCE pro učitele z okolí nebo online.

středa 8. ledna 2014

14.1.2014 - GEG Učte s námi, GEG Děčín: Tablet v rukou učitele

Zveme vás na další online seminář, tentokrát s názvem “Tablet v rukou učitele aneb Učitel ve spárech tabletu”. Koná se v úterý 14.1.2014 ve 20h.

Přímý přenos můžete sledovat:
  • v události na Google+ - pokud máte v plánu se přidat, můžete se přihlásit!
  • na Google+ stránce GEG ČR
  • na YouTube kanálu GEG ČR, kde bude posléze k dispozici záznam akce.
Akci připravily skupiny GEG Učte s námi a GEG Děčín, vysíláním vás provede Jitka Rambousková.


Setkáte se s pěti učiteli z různých škol. Předvedou aplikace, které jim pomáhají při práci ve škole. Část webináře věnujeme aplikacím pro tablety s Androidem, druhou část iPadům.
Využití tabletů se systémem Android vám představí Lidka Kovaříková a Martin Lána, tablety iPad ukáží Petra Boháčková, Iva Jelínková a Slávek Hora.

Proč tito učitelé používají tablety? Jak se tablety dostaly do jejich školy? Jaké možnosti vnášejí do výuky? A co na webináři uvidíte?

Martin
“Jmenuji se Martin Lána, učím na ZŠ a MŠ Děčín IV, Máchovo nám. 688/11 (“Máchovce”). Vzhledem k tomu, že působím na této škole také jako zástupce, vyučuji dnes již jen informatiku (kromě ní jsou mé aprobace ještě zeměpis a tělesná výchova).
K tabletům jsem se dostal v roce 2012. Můj první tablet byl s OS Android. I když jsem měl možnost si postupně vyzkoušet i další tablety (iPad i s OS Windows), zůstal jsem u Androidu. Je to možná ovlivněno sympatií k Open Source a OS Linux.
Tablet mě jako zařízení velmi nadchl svou komplexností. V podstatě jsem se těšil, až se něco podobného objeví. Mít po ruce neustále fotoaparát, kameru, záznamník, zápisník, kreslítko, prezentační nástroj… Zařízení, na které mohu mluvit česky a ono najde na internetu to, co jsem se právě zeptal, je prostě velmi zajímavé.
Líbí se mi i jeho pohodlné a intuitivní ovládání, se kterým se velmi snadno naučíte zacházet. Mám osobně vyzkoušeno v praxi, že i ti, pro které byl např. počítač složitějším zařízením, s tabletem neměli větší problém. Díky tomu se toto zařízení může stát opravdu osobním zařízením učitele. Pedagog ho může využívat během školního dne a nosit si tak své prostředí pohodlně sebou. Těším se, až bude třídní kniha na tabletu například formou zasedacího pořádku - zelení přítomni, červení chybí. Učitel může fotit, točit a okamžitě po připojení k projektoru snadno ihned prezentovat. Obratem může také pohodlně sdílet libovolný materiál, získat zpětnou vazbu…
Naše škola se vydala nejdříve cestou přípravy učitelského sboru a postupně pak větší integrací osobních zařízení do běžné výuky. V rámci projektu Metodik se naše škola tomuto tématu věnuje právě z pohledu učitele. K tabletům, které mají někteří naši učitelé (a zapůjčeným tabletům), jsme pořídili 15 ks 7' tabletů, které využíváme při ukázkových náslechových hodinách s tablety, ale hlavně je v současné době zapůjčujeme učitelům ostatních ZŠ, kteří se účastní e-learningových kurzů (věnujících se mobilním technologiím ve výuce Aj, Čj, M, Z, D a Ch), které připravili naši učitelé. Naši pedagogové si také vyzkoušeli navrhnout vlastní aplikaci pro jejich výuku, kterou jim poté za společné konzultace a testování programují programátoři (např. Alien pizza).
O čem budu na webináři povídat já: Já dnes nejčastěji tablet (a potažmo svůj přerostlý mobilní telefon) používám pro svou běžnou učitelskou práci. Aplikace Keep mi nahradila většinu zápisků a záznamů informací, které se na mne během dne hrnou. Prostě pustím a mluvím - informace se přepíše a zároveň se zaznamená jako audio. Já pak přidám barvu dle důležitosti (občas si takhle poznamenávám v hodinách i nápady, úkoly, známky...).
Aplikace Pinterest - pro mě jednoznačně skvělá věc. Bleskový nápadovník (hodiny, suplování, akce...), záznamy a schraňování prací (portfólia). Velmi často si fotím v hodině tabuli, na kterou během hodiny kreslím a zapisuji. Potom vím kde přesně jsem posledně skončil.
SimpleMind, MindBoard - mám velmi rád myšlenkové mapy (MM). Informatiku vyučujeme u nás bez učebnic, proto je velmi nutné si zaznamenat, co jsem probral, co budu chtít brát příště… a k tomu se mi MM výborně osvědčují. Rozbalující se výklad, pochopení souvislostí, na co navazuji, co rozšiřuji. Hodnocení prací, hodnocení skupin a jednotlivců.
Jinak tablet také způsobil, že jsme přešli od Bakalářů ke Škole on-line.

Slávek
“Jmenuji se Bohuslav Hora a učím v Základní škole Planá nad Lužicí, okres Tábor dějepis a informatiku.
Rozhodli jsme se, že si místo interaktivních tabulí koupíme skutečně nějaké interaktivní pomůcky. Volba padla na tablety - zařízení, která také fotí, natáčí, připojí se k internetu, zprostředkují nám výukové aplikace. Zkoušeli jsme různé systémy, nakonec jsme si vybrali iPady od firmy Apple.
Pokud ve škole zavádíme nějaké nové metody výuky nebo nové pomůcky, soustředíme se na vzdělávání učitelského sboru. Vytvořili jsme tedy učební skupinu pěti učitelů, kteří měli zájem využívat iPad ve výuce, a začali jsme se od sebe vzájemně učit, zkoumat, experimentovat. Samotným by nám to nešlo tak rychle, pomáhají nám kontakty se členy různých komunit. Asi nejvýraznější je pak aktivita komunity GEG Učte s námi a i-SEN.
Osobně jsem tablet využíval ve škole již dříve. Do školy jsme si koupili tablet se systémem Android, sám jsem si pak koupil vlastní iPad. Žáky ten jeden iPad hodně oslovil, pracovali jsme i s tím jedním v hodinách dějepisu na různých projektech v různých aplikacích. Zařadit pak do hodin větší množství iPadů nebyl problém. V současné době používáme 24 žákovských iPadů a 7 učitelských.
Chtěl bych se podělit o ukázku využití vzdálené plochy serveru v aplikaci Remote D.. Mohu pracovat odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Protože zároveň ve škole pracuji jako zástupce ředitele, je tedy jasné, že musím často řešit naléhavé záležitosti provozu školy, pracovně nemusím být zrovna v budově, v místě, ale např. na seminářích, kde se snažíme s kolegyní Petrou Boháčkovou předat naše zkušenosti a nápady podobně naladěným kolegům učitelům.
Žáky i mě uchvátila jednoduchost, s jakou lze v aplikaci Book Creator tvořit výukové materiály. Tvořím je já a žáci s knihami jen pracují, nebo je tvoří přímo žáci. Upevňují si tak poznatky z oblasti historie, cvičí si práci se zdroji, jejich výběr, porovnávání a citace. Výhodou je i to, že vytvořené knihy můžeme použít k opakování - sdílíme je mezi sebou na webových stránkách školy v různých formátech. Taková pomůcka slouží také žákům, kteří se z nejrůznějších důvodů nemohou účastnit výuky.
Prostě a jednoduše: snažíme se smysluplně využít moderní technologie ke vzdělávání. Nehrajeme jen hry, ale na nějakou občas také dojde, zvláště při oblíbeném zájmovém útvaru Učíme se s iPadem.”

Petra
“Jmenuji se Petra Boháčková, učím na Základní škole Dr. Edvarda Beneše v Praze 9 - Čakovicích. Vyučuji fyziku a angličtinu na druhém stupni.
S iPadem jsem se poprvé setkala asi před dvěma lety. Měla jsem možnost si vyzkoušet, jak se s ním pracuje. a měla jsem možnost sledovat, jak iPady využívají lidé učitelé a rodiče sdružení okolo komunity i-Sen.
Využití iPadu v hodinách mě velmi zaujalo. Nejen širokou nabídkou vzdělávacích aplikací, ale i tím, že se jednoduše dá využít k velmi kreativní žákovské práci.
Před tím, než jsme iPady do školy zakoupili, jsme měli možnost si je na jeden týden vypůjčit od firmy 24U.
V současnosti máme ve škole 32 ipadů, jejichž správu mám na starosti. Nebudu zastírat, že to je náročné na čas. A proto bych ráda hlavně učitelům, kteří se do takové správy pustí, alespoň trochu jejich práci ulehčila a podělila se s nimi prostřednictvím tohoto článku/webináře o své zkušenosti. V tomto krátkém čase se zmíním o dvou aplikacích, které uživatele upozorní na slevy aplikací, mohou sledovat, zda u aplikace došlo k nějaké aktualizaci apod.
Kromě toho bych ráda ukázala jednu (z celé řady aplikací), které mohou učiteli pomoci nahradit tradiční učitelský notes.”

Iva a Lenka
Iva Jelínková a Lenka Říhová pracují ve Speciální základní škole v Poděbradech a zastupují v tomto semináři speciální vzdělávání. Iva živě a Lenka v zákulisí webináře.
“Tablety, konkrétně iPady, jsme pro oblast speciálního školství objevili počátkem roku 2011 a od první chvíle jsme věděli, že to bude pro naši školu hodně zajímavé. Během uplynulých tří let jsme zjistili, že jsme se spletli. Neplatí to jen pro naši školu a není to jen zajímavé. iPady si razí cestu do speciálních škol a zařízení po celé ČR a bez nadsázky: jejich využívání znamená důležitý mezník ve způsobu vzdělávání dětí se speciálními potřebami.
Velký zájem ostatních (nejen speciálních) pedagogů a rodičů dětí s postižením o práci s iPady nás postupně dovedl k pořádání akreditovaných kurzů, ve kterých se snažíme zprostředkovat své zkušenosti. V průběhu dvou let prošlo našimi šesti specializovanými kurzy více než 1000 osob nejen z ČR, ale také ze Slovenska, Polska a Maďarska. Zároveň jsme založili neformální komunitu i-Sen, která prostřednictvím webových stránek sdílí informace o využívání iPadů a spojuje lidi, které toto téma zajímá.
Hlavních důvodů, které mluví ve prospěch iPadů ve speciálním školství, je několik: určitě intuitivní a jednoduché ovládání, které je pro naše žáky důležité, ohromné množství aplikací, možnost využít iPad jako komunikátor pro nemluvící děti a také možnost usnadnění a zpřístupnění i pro lidi s opravdu těžkými handicapy. Právě možnost přizpůsobení iPadu konkrétním dětem a jejich potřebám bude prvním tématem našeho vstupu pro tento seminář. S tím souvisí také speciální pomůcky, jako jsou držáky, obaly a stylusy.
Důležitým tématem je i přizpůsobení aplikací a možnost vkládat vlastní obsah. To bychom rádi předvedli prostřednictvím aplikace Bitsboard, kterou ocení nejen pedagogové speciální, ale také ti, kteří pracují s dětmi s dysporuchami. Závěr naší prezentace bude patřit ukázce spolupráce školy a rodiny při efektivním využívání iPadů.”

Lidka
"Jmenuji se Ludmila Kovaříková a učím na základní škole ve Vranovicích zejména český a anglický jazyk. Lákají mě různé technologické novinky, a proto jsem vyzkoušela i tablet. Díky němu můžu objevovat nové možnosti, jak žákům umožnit vstřebávání učivo. Ráda bych pak přesvědčila ostatní pedagogy i děti, že tablet není jen hračka, ale i pomůcka v každodenním životě.
Naše škola nemůže poskytnout každému žáku svůj tablet. Proto poskytuji dětem svůj Android, díky kterému mohu různým skupinám zadávat různou práci. Jedná se zejména o slabší děti, které si mohou procvičit základní učivo pomocí zábavněji se tvářících aplikací. Nejvíce používám aplikace, které pracují s tzv. flashcards, např. English Flashcards a Quizlet. V literární výchově učím děti číst ze čteček nainstalovaných na tabletu. Jednodušší pravopis si procvičujeme pomocí českých aplikací. A protože můj syn chodí do 4. třídy, přidala jsem jednu aplikaci do matematiky."

Žádné komentáře:

Okomentovat

http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-toljatti.html http://lands-diploms.com/specialnosti/parikmaher.html www.lands-diploms.com aurus-diploms.com http://http://lands-diploms.com/goroda/izhevsk.html lands-diploms.com http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-krasnodare.html http://http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-saratove.html www.lands-diploms.com http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-istorika.html http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-tehnika.html http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-cherepovce.html http://lands-diploms.com/specialnosti/psiholog.html http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-inzhenera.html http://aurus-diploms.com/geography/michurinsk.html http://http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-yurista.html www.lands-diploms.com http://aurus-diploms.com/geography/volsk.html www.aurus-diploms.com http://lands-diploms.com/specialnosti/feldsher.html www.lands-diploms.com http://http://aurus-diploms.com/geography/staryj-oskol.html lands-diploms.com http://lands-diploms.com/specialnosti/svarshhik.html http://http://lands-diploms.com/attestat-vechernej-shkoly.html http://http://lands-diploms.com/diplom-sssr.html http://http://lands-diploms.com/specialnosti/vrach.html http://http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-svarshhika.html http://http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-kazani.html http://lands-diploms.com/goroda/chita.html aurus-diploms.com www.aurus-diploms.com http://http://aurus-diploms.com/geography/novoaltajsk.html http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-sankt-peterburge.html http://lands-diploms.com/goroda/penza.html www.aurus-diploms.com www.lands-diploms.com http://lands-diploms.com/goroda/nizhnij-novgorod.html aurus-diploms.com http://http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-surgute.html http://http://lands-diploms.com/goroda/tula.html www.aurus-diploms.com http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-zheleznodorozhnika.html lands-diploms.com lands-diploms.com http://http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-dizajnera-odezhdy.html www.aurus-diploms.com www.lands-diploms.com lands-diploms.com http://http://lands-diploms.com/goroda/naberezhnye-chelny.html http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-inzhenera-elektrika.html www.lands-diploms.com http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-rostov-na-donu.html http://http://lands-diploms.com/goroda/barnaul.html http://http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-voronezhe.html http://lands-diploms.com/specialnosti/vospitatel.html http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-saranske.html http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-agronoma.html http://aurus-diploms.com/geography/sevastopol.html www.lands-diploms.com http://lands-diploms.com/goroda/kurgan.html http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-ivanovo.html http://lands-diploms.com/goroda/nizhnij-tagil.html http://http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-rjazani.html aurus-diploms.com lands-diploms.com http://lands-diploms.com/goroda/arhangelsk.html www.aurus-diploms.com http://lands-diploms.com/goroda/ryazan.html http://http://lands-diploms.com/specialnosti/santehnik.html http://http://lands-diploms.com/goroda/tomsk.html www.aurus-diploms.com http://http://aurus-diploms.com/kupit-diplom-medsestry.html http://lands-diploms.com/specialnosti/menedzher.html купить диплом с реестром цена купить диплом о высшем образовании реестр www.archive-diplomy.com archive-diploma.com купить диплом с реестром цена купить диплом с реестром цена www.archive-diploms24.com www.archive-diplomy24.com diploms-ukraine.com http://http://diploms-ukraine.com/diplom-ptu diploms-ukraine.com http://http://diploms-ukraine.com/info/kupit-diplom-s-zaneseniem-v-reestr diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com http://diploms-ukraine.com/kupit-diplom-dnepropetrovsk http://diploms-ukraine.com/kupit-diplom-ivano-frankovsk diploms-ukraine.com diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com http://diploms-ukraine.com/kupit-diplom-poltava http://diploms-ukraine.com/kupit-diplom-uzhgorod www.diploms-ukraine.com diploms-ukraine.com diploms-ukraine.com http://http://diploms-ukraine.com/shkolnye-attestaty diploms-ukraine.com www.diploms-ukraine.com https://6landik-diploms.ru 7arusak-diploms.ru www.8saksx-diploms.ru http://https://8arusak-diploms24.ru www.9saksx-diploms24.ru www.4russkiy365-diploms.ru 5gruppa365-diploms.ru 6rudik-diploms365.ru купить диплом училища купить диплом днепропетровск купить диплом кировоград купить диплом университета купить свидетельство о разводе
где купить диплом
купить диплом сантехника купить диплом в благовещенске купить диплом киев купить диплом в волгограде купить диплом в нижнем тагиле купить диплом механика купить диплом черновцы купить диплом стоматолога купить диплом в спб купить диплом с занесением в реестр купить диплом строителя купить диплом ровно купить диплом в черногорске купить диплом во владимире купить диплом учителя купить диплом фельдшера купить диплом в набережных челнах купить диплом в старом осколе купить диплом в заречном купить диплом в ишимбае купить диплом в омске купить диплом в кирове купить диплом гознак купить диплом историка купить диплом менеджера купить диплом в екатеринбурге купить диплом вуза купить диплом в нижнем новгороде купить диплом электрика купить диплом в нижнем новгороде купить диплом тренера купить диплом в тольятти купить диплом в перми купить диплом в череповце купить диплом в владивостоке купить свидетельство о разводе купить диплом в каменске-шахтинском купить диплом харьков купить свидетельство о разводе купить диплом в томске купить диплом специалиста купить диплом воспитателя купить диплом в воронеже купить диплом в ярославле купить диплом бердянск купить диплом в буйнакске купить диплом медсестры купить диплом гознак купить диплом кривой рог купить диплом в томске купить диплом бурильщика купить диплом механика купить диплом в воронеже купить диплом косметолога купить диплом медсестры купить диплом врача куплю диплом кандидата наук купить диплом училища купить диплом в казани купить диплом в калуге купить диплом парикмахера купить диплом повара купить диплом сварщика купить диплом в махачкале купить диплом днепродзержинск купить диплом инженера купить диплом медбрата купить аттестат за классов купить диплом средне техническое купить диплом керчь купить диплом николаев купить диплом массажиста купить диплом в брянске купить диплом автомеханика купить диплом в рязани купить диплом хмельницкий купить диплом ужгород купить диплом в ярославле купить диплом в белгороде купить диплом юриста купить свидетельство о рождении купить диплом одесса купить диплом винница купить диплом в липецке купить диплом в череповце купить диплом врача купить диплом техника купить диплом в ульяновске купить диплом днепропетровск купить диплом в балашихе купить диплом в новосибирске купить диплом медбрата купить диплом никополь купить диплом средне специального образования купить диплом фармацевта купить диплом в севастополе купить диплом в волжском купить диплом биолога купить диплом в пензе купить диплом в иваново купить диплом в сочи купить диплом реестром москве купить диплом житомир купить диплом во владивостоке купить диплом психолога купить диплом врача купить аттестат купить диплом в саранске купить диплом в курске www.premialnie-diplomansy.com http://https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-медсестры/ https://premialnie-diplomansy.com/инженер-строитель/ www.originality-diploman.com originality-diploman.com http://https://originality-diploman.com/купить-диплом-юриста originality-diploman.com originality-diploman.com originality-diploman.com https://originality-diploman.com/купить-диплом-красноярск originality-diploman.com https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-фармацевта/ originality-diploman.com http://https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-пермь/ http://https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-массажиста/ http://https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-екатеринбург/ https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-волгоград/ https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-врача/ https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-стоматолога/ http://https://originality-diploman.com/купить-диплом-москва
где купить диплом
https://gosznac-diplomy.com/diplom-s-reestromkupit-kupit www.gosznac-diplomy.com https://gosznac-diplomy.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie gosznac-diplomy.com www.gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/diplom-s-reestromkupit-kupit gosznac-diplomy.com www.gosznac-diplomy.com gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/diplom-stroitelya
купить аттестат за 11 класс
можно ли купить диплом куплю диплом купить аттестат за 9 классов купить диплом нового образца купить диплом о среднем специальном купить диплом специалиста купить свидетельство о браке купить диплом колледжа купить диплом врача купить диплом техникума купить диплом бакалавра где купить диплом купить диплом ссср купить диплом о среднем образовании купить аттестат за 9 класс купить аттестат за 11 класс купить диплом купить аттестат
купить аттестат
www.originality-diplomans.com
купить диплом университета
http://https://rudiplomista24.com/
купить аттестат за 9 класс
www.lands-diplom.com
купить диплом о среднем специальном
http://https://gosznac-diplom24.com/ www.aurus-diplom.com
где купить диплом
www.originality-diplomas.com
купить диплом колледжа
https://rudiplomista24.com/
купить диплом ссср
diploma-asx.com
купить диплом техникума
gosznac-diplom.com http://https://aurus-diplom.com/
купить диплом специалиста
https://originality-diplomans.com/
купить диплом магистра
rudiplomista24.com
купить аттестат за 9 класс
http://https://diploma-asx.com/
купить диплом о среднем образовании
http://https://gosznac-diplom.com/ aurus-diplom.com
купить свидетельство о браке
http://https://originality-diplomans.com/
купить диплом вуза
https://rudiplomis24.com/
купить диплом нового образца
lands-diplom.com
купить диплом о высшем образовании
www.gosznac-diplom.com aurus-diplom.com
купить диплом
http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-povara.html https://originality-diploman24.com/купить-диплом-красноярск https://lands-diploma.com/ Купить аттестат школы https://originality-diploma24.com/купить-диплом-москва Купить свидетельство о разводе www.premialnie-diploman.com Купить диплом в Воронеже volgograd.arena-diplomi24.com https://ufa.arena-diplomi24.com/ Купить диплом кандидата наук