Pomáháme učitelům lépe využívat technologie ve výuce i v další práci.
Podporujeme vzájemné učení se, spolupráci, sdílení zkušeností, nápadů, inspirací.
Vytváříme síť GEG skupin, které pořádají vzdělávací a komunitní AKCE pro učitele z okolí nebo online.

pátek 22. února 2013

Sing a Song: Nacvičte s dětmi hudební vystoupení a zapojte se do soutěže!

V pátek 1. března odstartuje druhý ročník hudební soutěže pro děti Sing a Song. Do celorepublikového projektu, který pořádá britská jazyková společnost Wattsenglish, se mohou zapojit všechny děti od 3 do 12 let. Stačí nazpívat oblíbenou anglickou písničku, nahrát ji na video a vložit na Youtube. Soutěží se v pěti kategoriích, v porotě nově zasedne zpěvák a muzikálová hvězda Jan Kříž a na výherce čekají lákavé ceny – letní tábory s angličtinou, zábavné odpoledne se Stevem Wattsem, vstupenky do DinoParku, hry a hračky od hračkářství Bambule i dárky od hudebního portálu kytary.cz. Soutěž trvá až do 30. dubna.

Stejně jako loni se i letos bude soutěžit v kategoriích jednotlivci a kolektivy MŠ a jednotlivci, kolektivy a menší skupinky (max. 5 osob) 1. stupně ZŠ. Po skončení soutěže bude oceněno i video, které bude mít na Youtube nejvíce zhlédnutí. Letos navíc projekt získává mezinárodní rozměr – české děti se budou moci poměřit s malými zpěváky ze Slovenska. Registrace bude opět probíhat na stránkách www.wattsenglish.cz.
Předveďte se a buďte kreativní! A jaký je recept na úspěch?

„Loni nás potěšila rozmanitost vystoupení. Někteří natočili téměř profesionální videoklipy, ve kterých herecky ztvárnili obsah textu písně, jiní ohromili výbornými pěveckými výkony nebo vlastním doprovodem na hudební nástroje. Fantazii se zkrátka meze nekladou,“ prozradil Marek Kadlec, ředitel pořádající společnosti Wattsenglish. Letos projekt podpořil i zpěvák Jan Kříž, který je známý z muzikálů Robin Hood či Pomáda a který zasedne v porotě. „Myšlenka Sing a Song se mi moc líbí. Já sám jsem se toho z angličtiny hodně naučil právě díky písničkám,“ uvedl zpěvák, který má pro výherce připravené vlastnoručně podepsané CD s názvem „Sečteno podtrženo“, které nedávno vydal.

Loňský první ročník zaznamenal veliký úspěch – do projektu se zapojilo přes 800 dětí z celé republiky a přišlo na 90 soutěžních videí. Soutěž si pochvalovali i učitelé. „Je to skvělý doplněk výuky. Děti zpívání baví, navíc se u toho naučily spoustu nových věcí. Můžou ukázat, že něco umí a to je pro ně ohromně motivující,“ uvedla Erika Drobná, angličtinářka ZŠ J. A. Komenského v Lysé nad Labem.

Více informací a online registrace na www.wattsenglish.cz v sekci Sing a Song. 

Jak si se zpěvem poradil Steve Watts, se můžete podívat na následujícím vtipném videu:


Partneři soutěže: www.alik.cz www.bambule.cz www.dinopark.eu www.kytary.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat